سندبلاست خشک

 

سندبلاست خشک

سندبلاست خشک یا عملیات Dry sandblast به عملیات ساپ پاشی  توسط کمپرسور های هوا بر روی سطوح مختلف اطلاق می گردد . از سندبلاست خشک برای لایه برداری و برداشتن لایه رنگ و زنگ  استفاده می گردد .

اگر سطح فلزات دچار اکسید آهنگ و یا زنگ زدگی شده باشد تنها روش استفاده از این خدمات می باشد  زیرا با استفاده از ساب پاشی سطح زنگ زده فلزات پاک می گردد  و سطح به حالت اولیه خود باز می گردد .

سندبلاست خشک - واتر جت - سندبلاست - تمیزکاری صنعتی
سندبلاست خشک پیمانکاری قاسمی

استفاده از خدمات ساب پاشی تنها در صنایع فلزی کاربرد ندارد .

بلکه در تمامی صنایع کاربرد دارد و بیشترین استفاده در صنایع فلزی و ساختمان سازی می باشد .و بیشترین استفاده را در پاک کردن ساختمان های آتش گرفته دارد.

که که در خدمات نماشویی ساختمان های آتش گرفته به کار گرفته شود .

سندبلاست خشک چگونه اجرا می شود

برای اجرای این خدمات ازاز کمپرسور های بسیار قوی برای مکش و هدایت و پرتاب مواد ساینده استفاده می گردد .

در این روش ساب پاشی سطوح گوناگون با استفاده از مواد ساینده که می تواند شامل : سیلیس ،خرده شیشه،ماسه ،ساچمه   و …. با فشار بسیار بالا   پرتاب می شود

که در نتیجه موجب سایندگی و برداشت ۱  الی ۳ میلیمتر از سطح می گردد.

استفاده از مواد ساینده بسته به  جنس نوع سطح ها مختلف است  و نمی توان از یک ماده سانده در سطوح گوناگون استفاده کرد .

زیرا عدم دقت و شناخت کافی موجب آسیب دیدگی سطوح می گردد.

 

موارد استفاده از سندبلاست خشک

اجرا و ارائه خدمات ساب پاشی بسته  ماهیت خود گستردگی فراوانی دارد که در زیر به نمونه هایی از آن برای آشنایی شما در باره آن آشنا خواهید شده :

 • در صنعت رنگ آمیزی صنعتی : از انجایی که سطوح قبل از رنگ آمیزی باید کاملا پاک و هموار گردد  بهترین روش استفاده از خدمات سندبلاست خشک می باشد  زیرا در این روش سطوح کاملا از مواد اضافی و چربی  و رنگ های قبلی پاک  صیقلی میگردد  و کیفیت و ماندگاری رنگ را بسیار افزایش می دهد .
 • در صنعت قطعه سازی : سندبلاست خشک در صنعت قطعه سازی بسیار کاربرد دارد  زیرا با تولید قطعات سطوح این نوع قطعه ها غیر صیقلی بوده  و ناهموار و اضافه هایی بر روی سطح نمایان است برای همواره سازی و جلوگیری از شکستگی قطه در استحلاکات  سطح آن را با ساب پاشی هموار می کنند .

هزینه سندبلاست خشک و واتر سند بلاست:

هزینه سندبلاست خشک بسیار متغییر و وابسته به عوامل زیر می باشد که به صورت خلاصه وار در زیر بیان شده است :

 • میزان سطح :میزان مساحت سطح مورد عملیات سندبلاست یکی از عواملی است که برای بر هزینه خدمات تاثیر گذار می باشد ولی هرچه مقدار مساحت بیشتر باشد با تخفیفات ویژه ارائه می گردد.
 • نوع سطح : نوع و جنس سطح یکی دیگر از عوامل مهم  در قیمت گذاری می باشد منظور از نوع و جنس سطح شامل مقاومت و حساسیت سطح می باشد انجام خدمات برروی سطوح آجری کمتر از انجام خدمات بر روی شیشه و فلز می باشد ولی سندبلاست فلز نیز یکی از ارزانترین های خدمات می باشد .
 • میزان مورد نیاز مواد ساینده: هرچه میزان استفاده از مواد ساینده بیشتر باشذ هزینه نیز افزایش می یابد سندبلاست خشک وابستگی بسیار زیادی به مواد ساینده مورد استفاده دارد .
 • کیفیت خدمات  ساب پاشی: کیفیت مورد نیاز بسته به حساسیتی که در ارائه باید مورد توجه قرار گیرد مهم است .
 • رنگ آمیزی صنعتی : در صورت همراه بودن این خدمات با رنگ آمیزی صنعتی می تواند هزینه تمام شده سندبلاست خشک را بسیار پایین آورد .

 

مدت زمان لازم برای انجام سندبلاست خشک

مدت زمان لازم برای ارائه خدمات ساب پاشی  را می توان وابسته به مساحت و نوع حساسیت کار دانست .

هرچه مساحت و حساسیت حساسیت کار کمتر باشد سرعت ارائه خدمات نیز بیشتر خواهد بود برای مثال برای ۴۰ متر مربع با درجه حساسیت bمدت زمان مورد نیاز ۶ساعت می باشد.

برای محاسبه آن می توانید با آشنایی با موارد زیر مدت زمان را خودتان به دست آورید :

 • پروژه با مساحت ۴۰ مترمربع و حساسیت کیفیتی و استاندارد A:مدت زمان اجرای ۳۲ ساعت زمان نیاز دارد  منظور از حساسیت و استاندارد aموارد حساس قطعات کوچک صنعتی هستند که باید با دقت بسیار بالا مورد ساب پاشی قرار گیرند .
 • پروژه ای با مساحت ۴۰ متر مربع  و حساسیت و استاندارد Bمدت زمان اجرایی ۶ ساعت برای سطوح گسترده فلزی که معمولا با حساسیت کمتری برخوردار هستند معمولا سوله ها و سازه های فلزی از این استاندارد بهره گرفته می شود .
 • پروژه با مساحت ۴۰ متر مربع و حسایت و استاندارد cکه برای انجام آن مدت زمان ۴ ساعت برای سطوح ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل پایداری این سطوح از استاندارد cاستفاده می گردد  و مدت زمان اجرای خدمات سندبلاست خشک مورد استفاده قرار  می گیرد .

مزایای سند بلاست خشک

می توان مزایای سندبلاست خشک را اینگونه بیان کرد:

 • پاک کردن سطح از مواد روغنی  ونفتی: مواد روغنی و نفتی به دلیل تاثیر منفی که در رنگ آمیزی صنعتی دارند همواره یکی از دغدغه ها این خدمات می باشد با استفاده از سندبلاست خشک و مواد ساینده می توان سطح را کاملا از این نوع مواد پاک کرد .
 • مسطح سازی  سطح : وجود براده و یا دندانه های ناشی از ساخت قطعات یکی دیگر عوامل مزاحم در سطوح فلزات و قطعات می باشد .
 • برداشتن لایه های اضافی : ممکن است سطحی با رنگ آمیزی قبلی پوشش داده شده باشد و این نوع رنگ دچار خرابی و ترک شده باشد از این رو تنها روش مطمئن برای برداشت رنگ از روی سطوح سندبلاست خشک می باشد .
 • رفع آثار آتش سوزی دیوار ها: دیوار ها بعد از آتش سوزی دچار سیاهی و آلودگی توسط دوده می شود وحتی ممکن است سطوح دیوار ناشی از حرارت بالا دچار سوختگی گردد که می توان آن را توسط عملیات ساب پاشی پاک کرد .

سندبلاست خشک در محل

ارائه خدمات سندبلاست خشک در محل توسط تیم  پیمانکاری قاسمی ارائه می گردد.

با درخواست شما عزیزان تیم خدماتی ما در کوتناهترین زمان ممکن در محل حاضر شده و شروع به ارائه خدمات می نماییند .

هزینه خدمات در محل و داخل کارگاه برابر بوده و هیچ گونه  تفاوتی ندارد.

با دستگاه و ماشین آلات نوین  بهترین کیفیت را برایتان به ارمغان خواهیم آورد و نیاز خود را به یک تیم مجرب در زمینه سندبلاست خشک برطرف خواهیم نمود.

 

لایه برداری فلزات با سندبلاست خشک

قطعات فلزی و یا همچنین سازه های فلزی در اثر گذر زمان و وجود نم  دچار زنگ زدگی می شود .

برای پاک کردن آن تنها و بهترین روش استفاده از خدمات سندبلاست خشک یا همان ساب پاشی می باشد .

سطح فلز در اثر پرتاب ماسه و سیلیس از وجود لایه های اضافی زنگ و رنگ و یا چربی پاک میگردد.

و سطح فلزات آماده رنگ آمیزی صنعتی و کوره ای می گردد.

 

چگونه سطوح آجری با سندبلاست پاک می شود

نماهای آجری یکی از کهن ترین نما و سازه های بشری هستند  .

این سازه های آجری در اثر گذر زمان دچار جرم و کثیفی می گردند و همچنین به بافت آن نیز رخنه می کنند .

می توان با استفاده از ساب پاشی سطح را به صورت کامل به حالت روز اول برگرداند .

 

در پایان تشکر می کنیم برای مطالعه این مطلب ار نیاز به خدمات سندبلاست خشک در سرتاسر ایران دارید کافیست با ما تماس بگیرید .

تیم مجرب ما آماده ارائه خدمات سندبلاست خشک با جدیدترین ماشین آلات و ابزار این امر می باشد.